Diskusia – Lesy nás potrebujú, my potrebujeme lesy

Vrtochy počasia sú zdvihnutím varovného ukazováka, aby sme si uvedomili, kým je čas, akú úlohu majú lesy v boji proti zmene klímy, v bioekonomike a vôbec v našom bežnom živote.
Správne obhospodarované lesy pomáhajú chrániť pred povodňami aj pred suchom, pred zosuvmi, požiarmi, pred stále zvyšujúcimi sa teplotami a horúčavami, pred prachom, hlukom, zápachom a vizuálnym smogom, a zároveň sú zdrojom materiálu na drevené výrobky, stavby, papier, kúrenie a energiu, a poskytujú priestor a ochranu pre živočíšne a rastlinné druhy…

V období pandémie sme si uvedomili ešte viac ako kedykoľvek predtým, ako sú lesy v okolí miest zdrojom krásy a estetických zážitkov tak potrebných pre našu fyzickú aj psychickú kondíciu. V spolupráci s Národným lesníckym centrom Vás pozývame k prezentácii výsledkov výskumu a diskusii o ekosystémových službách lesa a akceptácii platieb za ekosystémové služby.

Pozvanie do diskusie prijala aj naša kolegyňa z Národného lesníckeho centra – Lesníckeho výskumného ústavu Zvolen, Ing. Zuzana Sarvašová, PhD., ktorá predstaví projekt z oblasti ekosystémových služieb –  TestPESLes realizovaný v Mestských lesoch Banská Bystrica podporený Agentúrou na podporu výskumu a vývoja (APVV) .

Diskusné podujatie  sa uskutoční v stredu 22. septembra 2021 o 18:30 hod., v centre nezávislej kultúry Záhrada v Banskej Bystrici

Viac informácií: https://www.zahradacnk.sk/event/129-lesy-nas-potrebuju-my-potrebujeme-lesy

https://www.zahradacnk.sk/